Tag: кивавица

Повеќе

Оваа билка е природен сојузник во борба против кивавица

Сезоната на вируси за многу луѓе е синоним за кивавица. Досадна и упорна. За да ја победите, пробајте со природен лек. Најдобро решение е ренот, бидејќи има исклучително јак мирис. Изрендајте свеж корен од оваа билка, прелијте го со чаша топла вода во која сте растопиле лажичка мед. Добро измешајте […]