Tag: кекс

Видео, Десерти

Кекс со крупни парчиња чоколадо: Готов за помалку од половина час

Кекс со крупни парчиња чоколадо. Готов за помалку од половина час. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Видео, Десерти

Брза кекс торта – готова за миг

Кога ве мрзи да спремате десерт, еве одличен брз рецепт за кекс торта. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Uncategorized

Кекс сладолед – совршен десерт

Сладолед со бисквити – совршен десерт!   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Десерти

Ви треба само миксер и неколку состојки: Едноставен рецепт за кекс торта

Едноставна кекс торта која брзо се прави. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]

Видео, Десерти

Одличен десерт: Кекс шлаг торта со јагоди (Видео)

Одлична торта со јагоди која освежува во топлите денови… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Видео, Десерти

Чоколадни кекс бомбици

Брзо и лесно се прават, а вкусни се и секој ќе сака репете.     Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на […]

Видео, Десерти

Чоколадна кекс торта – малку намирници, одличен десерт

Малку намирници, супер вкус. Направете чоколадна кекс торта. Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Видео, Десерти

Изгледа како да е од врвна слаткара – чоколадна торта без печење

Не ви треба многу материјал ни време, а вкусот е фантастичен. Кекс торта која не се пече. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци (ВИДЕО) Роналдо слета […]

Десерти

Кекс торта со јаболка

Единствен спој на вкусови…   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Видео, Повеќе

Не дебелее а толку е вкусно: Интегрален кекс

Направете интегрален кекс кој е многу вкусен и не дебелее. Ова се намирниците кои ви се потребни,  а во видеото е прикажана и подготовката: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави […]