Tag: кекси

Видео, Десерти

Само 4 состојки и 15 минути: Домашни бисквит кекси – едноставно, брзо и вкусно

Едноставен рецепт да се засладите. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Видео, Десерти

Домашни кекси од 3 состојки: Вкусен десерт од банана и чоколадо

Многу вкусни домашни кекси… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посни банана кекси

Може да стојат неколку дена во кутија. Уживајте! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на […]

Видео, Десерти

Кокос кексички – цела куќа мириса од нив

Брзи и вкусни кокос кексички… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Видео, Десерти

Крцкав кекс со крем од лешник – за само 20 минути

Брза подготовка за неодоливи кекси со домашен крем… Уживајте! Деталите за подготовка поглднете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Видео, Десерти

Крцкави и вкусни чоколадни кекси – готви за 8 минути

Неодоливо крцкави и фантастично вкусни чоколадни кекси… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Десерти

Крцкави чоко кекси без брашно: Направете десерт за 15 минути

Нема да можете да престанете да ги јадете. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Десерти

Необични кекси со тиква

Необични, а неодоливи кекси со тиква… Уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Десерти

Чоколадни кекси: Ви требаат само 10 минути и четири состојки

Ќе ги засакате на првиот залак… Уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство