Tag: кајсии

Препораки

За срцето, мускулите, притисокот – овошје кое апсорбира масти, јадете го често

Кајсиите се вкусно и здраво овошје богато витамини и минерали, а помагаат и за многу болести.Водат потекло од далечната Кина, а се одгледуваат на сите краеви на светот. Имаат многу витамин А, и се најбогат извор на овој витамин, познат по тоа што апсорбира масти. Има важна улога за здравјето […]

Десерти

Посебен колач „Јајце на око”

За 45 минути во вашата кујна ќе спремите колач кој носи чудно име Јајце на око, но е многу вкусен и посебен. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади […]

Видео, Десерти

Деликатес од десерт: Дански колач со кајсии

Направете вкусен десерт, колач со кајсии по дански рецепт.Видеото ја покажува постапката и потребните намирници:   Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон ВИДЕО: Рецепт за органска маска за […]

Десерти

Кифлички со кајсии (ВИДЕО)

Подгответе единствени кифлички со кајсии по рецептот на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека […]

Десерти

Вкусен топол десерт со крцкаво тесто и сочни кајсии кои се топат во уста

Преубав десерт за кој ви е потребно малку време. Можете да го подготвувате со овошје по желба, а ние ви донесуваме рецеп со кајсии.   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен […]

Десерти

Крцкаво тесто со овошје кое се топи во уста!

Лесно, брзо и едноставно… Кнедлите направени на овој начин се меки и крцкави во исто време, а овошјето, кое пуштило сок, се топи во уста.   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за […]

Видео, Десерти

Меки како душа – кнедли со кајсии

Направете кнедли со кајсии, толку вкусно, толку меко и префинето.Ова е рецептот на Баба: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што […]

Видео, Десерти

Вкусна пита со кајсии (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Искористете ја сезоната на кајсии и подгответе вкусна пита по рецептот на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Видео, Десерти

КНЕДЛИ СО КАЈСИИ: Омилениот десерт на малку поинаков начин (ВИДЕО)

Искористете ја сезоната на кајсии на најдобар можен начин. Овие кнедли можат да бидат десерт или цел оброк.   Поврзани вести на Готви.мк Чоколадни мафини Капкејк мафини Ултра брзи пица мафини Мафини од банани Брзи овесни мафини ВИДЕО: Мафин рози од јаболко

Видео, Повеќе

Кашест сок од кајсии – здраво и вкусно без конзерванси

Направете сок од кајсии по рецептот на Баба. Брзо се прави, се додава само малку шеќер, нема мака и конзерванси.Здраво е и полно витамини. Ова е постапката: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]