Tag: кајсии

Десерти

Неодолив овошен вкус: Колач со кајсии

Неодолив овошен колач кој ќе го правите постојано. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Десерти

Колачиња со кајсии и кокос

Неодоливи колачиња со кајсии и кокос. Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото […]

Повеќе

Домашен леден чај – здрав и освежителен пијалок за горештините

Направете вкусен домашен леден чај за сите сетила. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чај за желудникот – нема да имате мака Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови Чај против слабокрвност Домашни чајни кекси Чај од шумска јагода Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Видео, Десерти

Мека штрудла со кајсии и ореви

Мирисот и вкусот на оваа штрудла едноставно ќе ве освојат! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Десерти

Крем од кајсии: Најубавиот летен десерт

Во летните месеци најмногу ни одговараат лесни и освежувачки овошни десерти. Еден таков десерт кој е едноставен за подготовка е кремот од кајсии и праски, а еве и како се прави. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]

Десерти

Иванденски колач: Стар рецепт за десерт со кајсии кој се прави за денешниот празник

Еве рецепт за еден свеж и летен колач, кој често се правел за Иванден. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Пита со кајсии: Неодолив вкус на најубавиот колач

Десерт кој не може да ве разочара! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Видео, Десерти

Кнедли со кајсии: Неверојатно сочни, ќе ги правите постојано

Кнедлите обично ги правиме со сливи, но денес ви донесуваме комбинација со кајсии, кои на кнедлите им даваат фина сочност и освежувачки вкус. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо […]

Десерти

Лесно и вкусно: Колач од кајсии готов за 30 минути

Искористете го ова вкусно овошје и направете десерт за вас и за вашите најмили… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков […]

Повеќе

Со овој природен рецепт заборавете на проблемите со ’рбетот

Според многумина, оваа комбинација е ефикасна за ослободување од болките во грбот, зглобовите и нозете. Ако сакате да заборавите на болките во ’рбетот, секоја вечер, пред спиење, во рок од 1,5 месеци треба да јадете: 1 смоква, 1 сува кајсија и 5 суви сливи Овие плодови содржат супстанци кои предизвикуваат […]