Tag: кајсии

Препораки

За срцето, мускулите, имунитет – Овошје кое треба да се јаде често

Кајсиите се овошје богато витамини и минерали кои често треба да го јадеме и имаме дома. Имаат многу витамин А, и се најбогат извор на овој витамин, познат по тоа што апсорбира масти, помагаат за очите, за имунитет со витаминот Ц, како и за чистење на телото. Богати се и […]

Десерти

Колач со чоколадна глазура и суви кајсии

Направете колач со какао и суви кајсии.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Повеќе

Смути полно кајсии и банана

Направете вкусно смути со кајсија и банана.     Се лупи и сече бананата, се става во блендер со сите други состојки и се мати. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и […]

Десерти

Кремаст десерт од кајсии

Неодоливо кремаст десерт од кајсии… Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт […]

Десерти

Кашест сок од кајсии

Освежете се со неодолив кашест сок од кајсии. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Десерти

Подобро од сладолед: Овошен крем од кајсии и праски

Земете ги најслатките кајсии и праски и направете го овој десерт кој ќе ве воодушеви! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата […]

Видео, Десерти

Мек колач со кајсии без масло и маргарин

Вкусен колач со кајсии, ќе го обожавате! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки […]

Десерти

Брз куглоф со кајсии – Само матите и имате вкусен десерт

Направете вкусен куглоф со кајсии кој се топи во уста. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Полнет ананас со ориз и пилешкоПудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој […]

Десерти

Едноставен рецепт за џем од кајсии

Направете вкусен џем од кајсии од рерна. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]

Салати

Салата со пилешко и кајсии – Совршен спој на вкусови

Направете вкусна салата со пилешко. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]