Tag: кајгана

Видео, Главни јадења

Кајгана од рерна од само 2 состојки

Направете необичен, а вкусен доручек! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Доручек кој ќе ве засити: Кајгана со брокула и чедар

Доручек кој ќе ве засити: Кајгана со брокула и чедар. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Кајгана тортиља: Едноставен рецепт за вкусна вечера

Кајгана тортиља: Едноставен рецепт за вкусна вечера. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос […]

Видео, Главни јадења

Тортиљи со кајгана – брза и вкусна вечера

Тортиљи со кајгана – брза и вкусна вечера. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари […]

Главни јадења

Вкусна кајгана со тиква за почеток на денот

Вкусна кајгана со тиква за почеток на денот… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Видео, Главни јадења

Најбрзиот доручек од 2 состојки: Кајгана од рерна

Направете необичен, а вкусен доручек! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Кајгана со печурки и ротквици

Вкусен доручек… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Црно […]

Предјадења

Ако ви здодеа од тесто – Појадок кој брзо се прави

Ако ви здодеа од тесто и тешки јадења, направете кајгана со печурки, лесно, брзо и вкусно. Ова се мерки за една чинија, за една личност. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Главни јадења

Направете сочна кајгана – тајната состојка ја имате во фрижидер

Можеби не сте знаеле, но доволна е една состојка, која секогаш ја имаме во фрижидер, за кајганата да биде совршено сочна и кремаста. А тоа е киселата павлака.На секое јајце оди по една лажица кисела павлака. Јајцата прво се мешаат со зачини, а потоа се додава павлака. Во тава растопете […]

Tips & Tricks

Правила за кајгана мека како перниче – Не ги правете овие грешки

Ова се неколку трикови за совршена кајгана дома. Јајцата треба да бидат убаво изматени, а ако брзаме, кајганата нема да изгледа како што сакаме. Се користи убава тава, се препорачува тава со димензија од 20 сантиметри, не повеќе. Исто така не ставајте додатни состојки како сода, млеко, павлака…тие ќе ја […]