Tag: кашлица

Повеќе

Природен рецепт против кашлица

Решете се од кашлицата со овој природен рецепт. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок […]

Повеќе

Сируп против кашлица од само 2 состојки

Еве како можете да се решите од упорната и досадна кашлица со помош на намирници кои ги имате во кујна. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте […]

Tips & Tricks

Потребни ви се само банана и мед – природен рецепт против кашлица

  Решете се од кашлицата на природен начин. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок […]

Tips & Tricks

Рецепт за сируп против кашлица

Еве како можете да се решите од упорната и досадна кашлица со помош на намирници кои ги имате во кујна. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте […]

Видео, Повеќе

Домашен сируп против кашлица

Решете се од упорната кашлица со природен рецепт. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Повеќе

Природен рецепт за воспалено грло и кашлица

Решете се од болното и воспалено грло, кашлицата, а дури и од стомачните проблеми со овој рецепт.Потребни ви се: 400 мл зовриена вода, 2 средни банани со црни точки, 2 лажички мед. Излупете ги бананите и изгмечете ги со вилушка. Потоа ставете ги во лонец и додајте зовриена вода. Оставете […]

Препораки

Чај против кашлица од само две состојки

Направете чај за кашлица од само две состојки. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и […]

Препораки

Сируп од суви смокви – Проверено делува против болно грло и кашлица

Напоравете си сируп од суви смокви кој е вкусен и здрав и проверено делува против болно и воспалено грло. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Препораки

Чај за кашлица од кромид и мед – Постапка за правење и начин на употреба

Кромидот е здрав и корисен и без него нема ручек, но може со своите витамини да се користи и за да се направи чај за кашлица. Евтин е и едноставен за подготовка и употреба. Има многу витамини А, Е, Б2 и Ц во себе. Ви треба главица кромид и 2-3 […]

Препораки

Ја победува и најсилната кашлица – Домашен лек со банани

Направете си сами домашна смеса за кашлица и бронхит. Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: […]