Tag: кашкавал

Видео, Главни јадења

Брзо и вкусно јадење: Макарони со кашкавал

Брзо и вкусно јадење. Макарони со кашкавал. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]

Главни јадења

Омилениот доручек без квасец и чекање тестото да нарасне: Уштипци полнети со кашкавал

Викенд доручек – брза и едноставна подготовка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Уштипци полнети со кашкавал: Вечера за целото семејство

Послужете ги топли со нешто сувомеснато и омилениот млечен производ. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Главни јадења

Печени компири со кашкавал и павлака

Едноставен и вкусен ручек. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Видео, Главни јадења

Кога еднаш ќе го пробате, постојано ќе го правите: Највкусниот компир кој некогаш сте го пробале

Морате да го пробате, многу е вкусен… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Главни јадења

Кремасти тестенини: Макарони со сирење од само 3 состојки

Едноставен рецепт за тестенини кои ќе ги обожавате! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Предјадења

Задолжително пробајте: Брз ролат од готови кори со шунка и кашкавал

Пригответе брз и вкусен ролат од готови кори. Еве го рецептот: Добар апетит! Повеќе рецепти со производите на Пекабеско погледнете ТУКА Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Солена торта од компири Солена торта со зеленчук, шунка и кашкавал Пиперки со кулен и кајмак – Рецепт со кој ќе ги приготвите за 10 […]

Предјадења

Печени кришки со кашкавал и пршута – Брз појадок или вечера

Направете брзи и вкусни лепчиња од рерна за појадок или вечера, со пршута и кашкавал. Се сече лебот на кришки и се ставаат по две парлиња пршува на секоја кришка и рендан кашкавал. Се печат во плех 5 до 10 минути на 180 степени. Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови […]

Главни јадења

Модри патлиџани со кашкавал

Едноставно и вкусно јадење… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Главни јадења

Вкусен и здрав ручек: Спанаќ од рерна со кашкавал и сирење

Совршена комбинација од спанаќ и кашкавал… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]