Tag: каша

Главни јадења

За здрав почеток на денот: Каша со брусница

Започнете го денот со здрав доручек… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Препораки

Поздраво и повкусно и од смути – почнете го денот со „бомба” за телото

Направете си каша за добар почеток на денот. Повкусна и поздрава е од смути. Земете една јаболка, излупете ја и исчистете ја, земете една банана, која исто така ќе ја излупите и заедно со јаболката ќе ја изблендирате. Додадете мед и цимет и изедете го ова наутро. Телото ќе ви […]

Повеќе

ЗДРАВА ХРАНА ЗА НАЈМАЛИТЕ: Домашна кашичка за бебе

Ако имате мало бебенце во домот, тогаш сигурно главната грижа ви е да се храни здраво и да се развива правилно.Затоа, ви нудиме здрав и вкусен рецепт за каша полна витамини.       Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат […]

Предјадења

Пченична каша

Одличен оброк за луѓе кои се гурмани и не можат да се заситат. Оваа каша која ја подготвува Ана ќе ве држи сити цел ден. Пченицата потребно е претходно да биде откисната 24 часа во вода, процедена и ставена во тава да пушти никулци. Сè се блендира и добиената каша […]