Tag: кафеав

Tips & Tricks

Како правилно се чува кафеавиот шеќер?

Кафеавиот шеќер е поздрав од белиот, а има трик како да се чува. Имено, секогаш држете го во ладилник да не се скамени. Ако е скаменет, ставете го со парче јаболко и свеж леб во микро и загрејте. Поврзани вести на Gotvi.mk: Брзи традиционални бомбици Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што […]

Tips & Tricks

Вака чувајте го кафеавиот шеќер за да не се прават грутки

Кафеавиот шеќер е поздрав од белиот и се препорачува да се користи. Се чува во ладилник да не се згрутчи.На него може да ставите и парче леб за да ја впива влагата.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Tips & Tricks

Ако имате грутки во кафеавиот шеќер направете вака – ќе биде како штотуку купен

Кафеавиот шеќер е вкусен и поздрав, а  се препорачува да се чува во ладилник за да се спречи најголемиот проблем со него, да се стврднува од влага. Ако веќе е стврднат, ставете го во чинија со парче свеж леб или парче јаболко, па загрејте во микро на 30 секунди. Навистина […]