Tag: кафеави

Повеќе

Кафеави јајца за Велигден – Супер боја во кошничката

Офарбајте специфични кафени јајца за Велигден. Потребни ви се четири кеси црн чај кои ќе ги ставите со лажица оцет во шолја врела вода. Во оваа мешавина ставајте ги јајцата. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за […]