Tag: кафански

Meat, Главни јадења

Телешка чорба по кафански рецепт

Иако е топло и е лето, секогаш е добре дојдена чорба за здравје и имунитет. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]