Tag: Катица торта

Десерти

„Катица“ торта

За многумина ова можеби ќе звучи како нова торта, но рецептот за Катица торта е многу стар и традиционален. Погледнете како оваа торта ја прави Гордана. Јајцата пенесто се матат со 9 лажици шеќер, па потоа им се додаваат мелените ореви, какаото и брашното. Се пече во тавчето од рерната […]