Tag: касии

Десерти

Домашен џем од кајсии од 2 состојки – без конзерванси и вештачки додатоци

Направете слатко од кајсии без вештачки додатоци. Брз рецепт за вас: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]