Tag: карфиол

Видео, Главни јадења

Похован карфиол од рерна: Без капка маснотии

Време е максимално да го искористите карфиолот. Ова е еден од рецептите кои ќе ве инспирираат да подготвите здрав и вкусен ручек. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска […]

Препораки

Зеленчук цар на зимата: Причини да јадете карфиол

Карфиолот е здрав и корисен зеленчук – еден од царевите на зимата. Има витамини Ц и К, фолна киселина во себе и помага со нив.Помага за хронични болести. Користете го често.   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава […]

Главни јадења

Деликатес: Карфиол со сос во рерна

Направете вкусен карфиол деликатес во сос.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е […]

Видео, Главни јадења

Запечен карфиол во рерна со павлака

Вкусен и брз ручек од рерна со карфиол. Можете да го сервирате со павлака, кисело млеко, парчиња сирење, со месо или само со салата. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза […]

Главни јадења

Деликатес: Запечено јадење со карфиол и компири

Направете вкусно запечено јадење од карфиол и компир. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Главни јадења

Вкусен ручек: Мусака со карфиол

Брз и вкусен ручек кој ќе ве освои на првиот залак. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Главни јадења

Како се похова брокула и карфиол (Видео рецепт)

Поховани брокула и кафиол, идеален прилог за јадења од месо. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се […]

Деликатеси

Повкусно од зденки, тиквички и кашкавал: Поховани парчиња карфиол

Направете вкусен похован карфиол. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на принцот […]

Главни јадења, Предјадења

Крцкави залаци: Карфиол од рерна

Едноставно се подготвува, се пече во рерна, а вкусот е фантастичен! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења, Предјадења

Брза и вкусна: Карфиол супа

Брза, вкусна и хранлива супа со карфиол… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]