Tag: Кардашијан

Повеќе

Кардашијан откри како до рамен стомак по породувањето – Прво го јаде ова, па вежба

Популарната Кардашијан ѕвезда откри како и тргнало од рака да ја врати тежината по породувањето и повторно да има рамен стомак, нешто со кое мака мачат многу жени ширум светот. Кортни Кардашијан наместо прво да вежба и да прави стомачни, секое утро го започнува јадејќи ја оваа намирница која според […]

Забава, Повеќе

Појадокот со кој Кардашијан ослабе, но ги задржа облините на себе

Клое Кардашијан успеа да ја доведе линијата до совршенство и да ослабе со појадок кој го прави во својот дом, а е вкусен и многу лесен за подготовка. Сестрата на Ким кардашијан прави омлет со спанаќ и пиперки. Се пропржуваат спанаќот и пиперките на малку масло,кои треба да се убаво […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан облечена – И тоа е можно

Досега како да навикнавме да ја гледаме познатата старлета Ким Кардашијан само во голи и провокативни изданија. Што би се рекло „повеќе соблечена, отколку облечена“. Но, ние направивме избор од неколку фотографии на Ким Кардашијан каде „ништо не се гледа“ 🙂 Happy Birthday to one of the most genuine funniest […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан речиси гола на концертот на Канје

Ким Кардашијан, познатата старлета и сопруга на раперот Канје Вест повторно присуствуваше на негов концерт. Како и секогаш, со својата голотија успеа да го сврти целото внимание врз себе. Еве како изгледаше Ким: Tonight A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Sep 17, 2016 at 9:27pm PDT Повеќе вести […]

Повеќе

Ким Кардашијан направила 6.000 селфија – Погледнете кое и е едно од најдрагите

Познатата старлета Ким Кардашијан се пофали дека за време на летниот одмор направила, ни помалку, ни повеќе, туку неверојатно 6.000 селфија. И додека сите се шегуваат прашувајќи се колку ли траел нејзиниот одмор и дали воопшто видела нешто друго освен телефонот, Ве потсетуваме на едно нејзино селфи кое Ким го […]

Забава

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ким Кардашијан повторно се фотографираше гола

Дел од познатите личности повеќе нема потреба да стравуваат од папараците. Тие самите многу почесто објавуваат разголени фотографии на социјалните медиуми. И така повторно доаѓаме до Ким Кардашијан 🙂 Еве што објави таа овојпат на Инстаграм: In all seriousness I'm going to be totally selfless for this one last post. […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан и Норт Вест – Каква мајка, така облечена ќерка

На концертот на Кени Вест, неговата сопруга Ким Кардашија и нивната ќерка, Норт Вест се појавија идентично облечени. Единствената разлика беше во тоа што Норт носеше патичиња наместо штикли. Нормално, нели 🙂 „Јас и мојата мала копија“, напиша Ким под фотографијата која ја објави на Инстаграм. Погледнете како изгледеаа тие: […]

Забава

ВИДЕО: Бијонсе слави роденден – Ќе урлате од смеење кога ќе видите како Ким Кардашијан честиташе

Познатата пејачка Бијонсе вчера го прослави својот 35 роденден. Најлудата честитка, погодувате, ја доби од Ким Кардашијан. Погледнете го видеово и ќе урлате од смеење: Happy birthday Beyonce! #kim #kimkardashian #kimkardashianwest #kimksnapchat #kimksnapchats #kimkardashiansnapchat #kkw #fashion #style #swag #london #paris #milan #newyork #la #miami #atlanta #snapchat #kimye #kuwtk #yonce #kingbey […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан или русинката Анастасија Квитко – За која од нив би гласале?

Ким Кардашијан добива сериозна конкуренција. Станува збор за рускиот модел Анастасија Квитко која својата кариера ја продолжува во САД. Погледнете ги овие фотографии и одлучете сами: A photo posted by Anastasia Kvitko (@anastasiya_kvitko) on Aug 29, 2016 at 9:39pm PDT amazing photoshoot with @martin_depict 😍 A video posted by Anastasia […]

Забава

ФОТО: Ким Кардашијан никогаш попровокативна

Некогаш една фотографија може да вреди и многу повеќе од 1000 збора. Па, макар била и во црно – бела варијанта. Погледнете колку провокативно Ким лиже сладолед: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета […]