Tag: карбинци

Повеќе

Нов земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотрес од 2,4 степени по Рихтер е почуствуван синоќа во 23 часот во Македонија. Според податоците, потресот бил на длабочина од два километри, со епицентар во Карбинци. Повеќе вести на Готви.мк: Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот земјотрес во Скопје ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес […]

Повеќе

Ноќеска нов земјотрес почувствуван во Македонија (ФОТО)

На 09.10.2016 година во 23 часот беше почуствуван земјотрес во Македонија кој бил со интензитет од 2,4 степени. Епицентарот на овој земјотрес бил 58 километри источно од Скопје (кај Карбинци, Штип) на длабочина од 2 километри. Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот земјотрес во Скопје ВИДЕО: Како […]

Повеќе

Трет земјотрес денеска почувствуван во Македонија – Еве ги деталите

Трет земјотрес денес во 19:57 часот почувствуван во Македонија. Земјотресот бил со интензитет од 2,7 степени. Епицентарот на овој земјотрес бил 10 километри од Карбинци (кај Штип), на длабочина од 5 километри. Денеска во 15,57 часот беше регистриран земјотрес во со јачина од 2,4 степени, а во 13,20 часот беше […]