Tag: капри

Видео, Десерти

Брза и неодолива капри торта

Брза и неодолива капри торта. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Видео, Десерти

Капри торта: Кремаста, вкусна и освежувачка

Брза и освежувачка капри торта. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Видео, Десерти

Вистински летен десерт: Најдобриот рецепт за капри торта со неколку слоеви

Леден десерт кој ќе ве освои! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Десерти

Посна капри торта без печење: 4х4 кремасти слоеви

Одлична комбинација од вкусови, може да се прави и кога не е пост, особено во текот на летните денови… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]