Tag: капрезе

Предјадења, Салати

Брускети капрезе

Салата капрезе на леб, ништо поедноставно и ништо повкусно. Уживајте!   Поврзани Gotvi.mk рецепти: Рецепт за сирење во фурна тука Рецепт за топено сирење со сланина тука Повеќе рецепти кои содржат сирење тука Похован кашкавал Шарска плескавица

Салати

Капрезе салата – совршена летна комбинација

Направете вкусна и едноставна салата која ќе ве освежи и засити во летните денови. Поврзани вести на Gotvi.mk Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]