Tag: капачиња

Tips & Tricks

Како да отворите тегла за секунда: Без нож и без мака!

Фантастично едноставен и брз трик! Понекогаш се случува капачињата на теглите од мед или џем, на пример, толку да се залепат, што e невозможно да ги отворите. Но, постои фантастично едноставен, брз трик со кој ќе ја отворите секоја тегла за само неколку секунди! Сè што треба да направите е […]

Tips & Tricks, Видео

Сигурно не знаете за што служи ова на капачињата или на лижавчињата – корисно за кујната

Дознајте нешто ново и корисно, вклучително и за кујната. Нешто за капачињата, за тастатурите, катанците, лижавчињата. Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена […]

Tips & Tricks, Видео

Видео: не ги фрлајте пластичните шишиња и капачиња – направете нешто корисно за бањата

На интернет можеме да пронајдеме мноштво корисни и необични трикови. На некои и самите никогаш не би се сетиле. Овој трик навистина ќе ви се допадне и добро ќе дојде во вашиот тоалет. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи […]