Tag: канелони

Главни јадења

Канелони со месо

Вкусен италијански рецепт… Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини […]

Главни јадења

Канелони со блитва и сирење

Вкусни канелони со блитва и козјо сирење… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Pastes

Деликатес на денот: Полнети канелони

Направете вкусен италијански специјалитет, полнети канелони. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Главни јадења

Италијански специјалитет: Канелони

Нека вашата кујна замириса на италијански вкусови… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство […]

Pastes, Видео

ОВА Е ДЕЛИКАТЕС: Највкусен рецепт за канелони

Ако сакате вкусен ручек на трпеза, се што ви треба се сирење, спанаќ и канелони. Ова е начинот на подготовка и сите потребни намирници. Видеото ја објаснува постапката: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Главни јадења

Фантазија од вкусови: Канелони со мелено месо (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Совршено, сочно и вкусно! Овој специјалитет морате да го пробате… Деталите од подготовката погледнете ги во видеото: Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]

Pastes

Врвот на италијанската кујна: Канелони на оригинален начин

Направете канелони со блитва и сирење кои имаат супер вкус. Ова јадење е лесно и брзо, а ќе ја направи вашата трпеза омилена. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе […]

Pastes

Деликатес на трпеза: Канелони со четири вида сирење

Од италијанската кујна никогаш доста. Вкусовите и намирниците кои можат да се комбинираат, даваат одличен вкус. Овој пат, ви нудиме канелони со четири вида сирење. Едноставно, а неодоливо вкусно. Повеќе вести на Готви.мк Врап со туна кој се прави за 5 минути Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]

Главни јадења, Предјадења

Канелони болоњезе

Богат ручек кој содржи мешавина на вкусови и идеална комбинација за сите кои обожаваат тестенини. Прочитајте како: СОВЕТИ: Сервирајте ги со додаток кисело млеко или павлака за да бидат највкусни. Можете да го искористите истиот рецепт и за лазањи, а ако немате ниту лазањи, ни канелони можете да го подготвите […]