Tag: кандида

Препораки

Домашен лек за кандида

Направете домашен лек против кандида. Ви требаат 1 шолја јогурт со 2 чешни лук, 1 морков и пола лажиче ѓумбир и цимет. Се рендаат убаво излупениот морковот и лукот со ѓумбир, се ставаат во јогуртот и се става цимет. Се меша и се јаде како салата еднаш на ден. Проблемот […]

Повеќе

Домашен лек за кандида – помага веднаш + многу е вкусен

Направете домашен лек против кандидата, која е непријатна состојба. Ви требаат 1 шолја јогурт со 2 чешни лук, 1 морков и пола лажиче ѓумбир и цимет.Се рендаат морковот и лукот со ѓумбир, се ставаат во јогуртот и се става цимет. Се меша и се јаде како салата еднаш на ден. […]

Препораки

Дами, кандидата станува минато – Направете моќен и евтин лек дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарската терапија препишана од доктор! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Девојки со една состојка ќе имате цврсти гради Со храна против менструални болки […]

Tips & Tricks

Излечете кандида природно – ова веднаш исфрлете го од исхраната

Кандидата е се позачестена појава која ја имаат се повеќе жени. Ако сакате по природен пат да се ослободите од неа, постојат намирници кои мора да ги исфрлите. Пред се тука е шеќерот, заборавете на него ако имате ваква мака. Газирани напитоци, слатко и брза храна се забранети. Пијте што […]