Tag: калцоне

Видео, Главни јадења

Брз и вкусен рецепт за калцоне

Брз и вкусен рецепт за калцоне… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Видео, Главни јадења

Исекла тесто за пица на 6 делови: Крајниот резултат… Прсти да излижеш!

Овој брз и вкусен рецепт за калцоне може да го испроба секој, па дури и неискусни во кулинарството. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар […]

Видео, Главни јадења

РУЧЕК ЗА 25 МИНУТИ: Пица-калцоне

Сите сакаме мирис на пица во кујната, а кога ќе ја пробаме така крцкава и вкусна, здивот ни запира.Ви нудиме супер рецепт за пица-калцоне која за 25 минути ќе биде на трпеза. На видеото во продолжение е прикажано се: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство […]

Видео, Главни јадења

Италијански затворени пици какви што досега не сте пробале! (ВИДЕО)

Вистинскиот вкус на италијанско калцоне! На здравје! Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука […]

Главни јадења

Калцоне со спанаќ и печурки

Калцоне или затворена пица е едно од најпопуларните италијански јадења,  а ние ви предлагаме варијанта со спанаќ и печурки. На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]