Tag: Калиопи

Забава

ФОТО: Калиопи првото кафе го пиеше со луто пиперче

Калиопи објави фотка на социјалните мрежи од својот двор, каде го пиеше првото утринско кафе до саксија со лути пиперчиња. Додека сите чуваат цвеќиња, Калиопи сака да одгледува здрава храна и да ужива. Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Северина […]

Повеќе

ВИДЕО: Калиопи пеела за „Донер ќебап” – што разбрале странците од „Дона“?

Дел од коментаторите од намакедонско и балканско наречје пишуваат дека Калиопи била малку гладна на сцената на Евросонг и пеела за донер ќебапи. Дона, за многумина, особено за оние кои говорат англиски јазик како мајчин, било слично на донер, па така, шегите се дека таа пее за храна. Изворно тука – Можеби […]