Tag: какао

Повеќе

Ледено какао фрапе

Направете брзо и едноставно какао фрапе. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:Смути за старт на денотЗа диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Топли пирошки со сирење Мини проја со […]

Tips & Tricks

Ова е замена за чоколадо во рецептите – Точни мерки за какао за да нема разлика

Ако готвите и сфативте дека ви недостасува чоколадо, имаме совршена замена со точни мерки. 30 грама чоколадо за готвење е еднакво на 3 лажици какао и една лажица маргарин.Ова е совршена замена. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот […]

Десерти

Сите состојки ги имате дома: Брз колач со какао

Направете брз колач со какао. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Десерти

Брза какао торта готова за 20 минути

Ако ви треба брз десерт за ненајавени гости, тогаш оваа какао торта е вистинското решение! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините […]

Десерти

Неодолива напивка од портокал и какао

Неодолива напивка од какао и портокал – ќе ја обожавате… Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Препораки

Подобро од секој скап препарат и крема – најсилниот лек за кожата го има во кујна

Путерот од какао е намирница која многу помага за кожата и е подобра од секоја крема  и скап препарат. Помага да се спречи стареење на кожата, да се негува чувствителната, дури и проблематична и исфрлена кожа. Ги негува и усните, помага и да се заштити кожата од штетните надворешни влијанија. […]

Десерти

Какао, ореви и крем – совршен колач

Направете десет со ореви и какао. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Десерти

Колач со какао – крцка бисквит, над него чоколадо

Направете вкусни колачи со какао. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Препораки

Една шолја кафе заменете со ова – го бистри мозокот и го чува срцето

Какаото треба да ви стане дневна навика, да смените шолја кафе со него и да го пиете почесто. Какаото е добро за срцето, штити од болести на крвните садови, од видови рак. Го регулира и нивото на шеќер и холестерол во телото, го поттикнува помнењето и ја подобрува концентрацијата. Ја […]

Препораки

Какаото решава голем здравствен проблем – заменете го кафето со ова

Кога ќе го чуете зборот какао сигурно не ве потсетува на кожа и проблемите поврзани со неа,  но оваа намирница многу помага за вакви проблеми. Поради мирисот и вкусот на какаото забораваме на лековитите својства. Спречува стареење на кожата, црвенило и иритации, а со ендорфинот кој го ослободува ќе бидете […]