Tag: кадаиф

Tips & Tricks

Тајна на совршениот кадаиф – Вака нема да згрешите

Кадаифот е еден од највкусните десерти, а има неколку чекори да биде совршен. Важно е да се исече ситно, а се става во шерпа кога ќе биде многу згареана. Маргаринот кој го користите не треба да содржи сол. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици […]

Десерти

Посебен десерт: Кадаиф со крем

Направете вкусен млечен кадаиф. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте  

Десерти

Кадаиф тортички – десерт со шербет и шлаг

Направете вкусен десерт со кадаиф и шлаг. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Кадаиф со кикирики: За сите љубители на ориентални слатки

Незаборавен вкус – вреди да се проба! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Видео, Десерти

НЕМА ПОДОБАР РЕЦЕПТ: Еден додаток и ќе бидете супер домаќинка за кадаиф

Вкусен кадаиф со ореви кој веднаш ќе го снема од трпезата. За сите оние кои слават Бајрам, еве како да направите највкусен кадаиф:Се погледнете во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од […]

Видео, Десерти

НЕМА ПОДОБРО:  Кадаиф со ореви

Ако сакате нешто екстра вкусно, благо и навистина неодоливо, ви нудиме оргинален рецепт за кадаиф со ореви.Ова е начинот на подготовка:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта […]