Tag: истури

Повеќе

Ви се истури талог од кафе? – Не ја правете оваа голема грешка

Талогот од кафе е многу тежок, а грешка со него е да се исисува ако ни падне и ни се истури. Честичките го блокираат филтерот и на тој начин се запушува правосмукалката.Не грешете вака.   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг […]