Tag: испече

Tips & Tricks

Ако ве испече медуза на одмор лекот е во кујна – ова никако не го правете

Сите знаеме дека понекогаш одморот може да се претвори во хаос кога ќе не испече медуза. Морската вода може да ни создаде непријатност, а пред да отидете на лекар еве што треба, а што не треба да направите. решението како и секогаш е во кујната:Ако имате при рака, испеченото место […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Испече банани и го направи најубавиот десерт

Испече банани и стави сос, потоа стави шлаг и сладолед. Поубав банана сплит немате јадено.     Banana splits! 😍 📷: @tastemade ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow 👉 @FOODY.DELIGHTS  Follow 👉 @FOODY.DELIGHTS ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 💡 Like 10 Posts & Follow 💡 Double Tap If You’d Eat This 💡 Turn On Post Notifications To See […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Испече житарки во тава – НЕВЕРОЈАТНО, ќе го направите истото

Нареди житарки и корнфлекс, па стави гумени бонбони и ги испече.Десет минути во тава на 200 степени и добивате совршено предјадење или вечера. Вашето мени е побогато за уште еден супер рецепт.     Video by: @tiphero | tag @dinner & use our hashtag #dinner for a chance to be […]