Tag: интегрални

Предјадења

Печени интегрални кришки – Вечера и појадок за 10 минути

Направете брз појадок или вечера со печени кришки од рерна. Се ставаат кришките на плех и се ставаат по 4 парчиња салама и рендан кашкавал. Се печат десетина минути на 180 степени. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста ВИДЕО: Рецепт […]

Предјадења

Стапчиња за појадок со интегрално брашно

Направете вкусни стапчиња со интегрално брашно. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Предјадења

Интегрални погачи – Вкусна вечера или појадок без да накачиме килограми

Направете вкусни погачи кои се диетални и интегрални. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]

Предјадења

Интегрални крекери со семки – Многу од една смеса

Направете вкусни и интегрални кекси. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Предјадења

Интегрални лепчиња кои ќе рашират мирис – Ќе ги јадете два дена

Направете брзи и вкусни интегрални лепчиња. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Предјадења

Брзи интегрални стапчиња – Три плеха од една смеса

Направете вкусни интегрални стапчиња како мезе. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт […]

Предјадења

Сами се одлепуваат – интегрални брзи мафини

Направете вкусни интегрални мафини. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Десерти

Бомбици на кои им нема замена

Здрави и вкусни бомбици на кои им нема замена. Ова е сè што ви е потребно, како и подготовката на рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Домашни крем банани – вкусот на детството Фереро колач полн со чоколадо Торта која лесно се прави, а е апсолутен хит – Повкусна од Рафаело Розен […]

Главни јадења

Ајде да месиме: Интегрални лепињи од вашата кујна

Засукајте ги ракавите, земете ги потребните намирници и направете вкусни интегрални лепињи. Повеќе на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Десерти

Интегрални палачинки – Рецепт со кој нема да се здебелите

Речиси нема човек кој не е љубител на палачинки. Тие се прават секаде низ светот на различни начини, но сепак, за оние кои сакаат да се насладуваат, а да не стават килограм повеќе, Gotvi.mk нуди рецепт за интегрални палачинки кои ќе ви станат омилен десерт. На здравје! Повеќе рецепти на […]