Tag: Инстаграм

Видео, Препораки

Видео: Објавување на фотографии со храна на социјалните медиуми – Правилно или погрешно?

Дали е правилно или погрешно објавувањето на видеа и фотографии со храна на социјалните медиуми? Дали сме подобри и поразлични луѓе ако објавуваме вакви содржини или, пак, во време на економска криза тоа не треба да правиме? Еве го ставот на Бојан Кордалов, специјалист за нови медиуми и односи со […]

Десерти

Куглоф со тахин

Читателка на Gotvi.mk, Тереза Мена, на Инстаграм ни испраќа вкусен рецепт за куглоф со тахин. Еве како да го приготвите: Чашата е околу 220 грама. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Погледнете со каква торта Емина му посака “Среќен роденден” на синчето

Емина Јаховиќ Сандал е позната како жена со стил, а не потфрлува и кога станува збор за прослава. Таа го прослави роденденот на синчето со преслатка торта. Yamanin ve Yavuzun Babaya sürpriz 🎂✨💨 #herodaddy #happybirthday ❤️🎈 A video posted by Music & Fragrance (@yaemina) on Jan 12, 2017 at 9:24am […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Лила вресна од страв – погледнете што и се случи во квизот

Убавата водителка Лила Филиповска доживеа шок на снимањето на мега популарниот квиз „Се или нешто”. Лила среде снимање ја извадија од памет. Секако, станува збор за шега, а таа ја сподеи со фановите.   Scary movie 🎥 👻👻👻 #tvshow #dealornotdeal #prank #pranks #funnyvideos #tvhost #scary #trending #imsoscared #devastate #ridiculous #crazy […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Беквалац се пофали со мафини – фановите и се смеат

Moji prvi mafini🍰🍫🍩🍮😂..💪🏡… A video posted by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Jan 25, 2017 at 12:39pm PST Убавата пејачка Наташа Беквалац се пофали на социјалните мрежи со своите први мафини. Пејачката се почесто објавува фотки од кујната што докажува дека брачниот живот дефинитивно и годи. Сепак, фановите се пошегуваа со […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Сека е најзгодна мајка на естрадата – покажа како се храни

Сека брзо ги зимна килограмите по породувањето, а на Инстаграм покажа и како се храни. Proteinske palačinke i svi proizvodi su od @proteinisi @proteinisisrbija #proteinisi #proteinisisrbija #proteinisibih #proteinisihrvatska #proteinisicrnagora #sekaaleksic #pancakes A video posted by 🌟🌟🌟SEKA ALEKSIĆ🌟🌟🌟 (@seka_aleksic) on Jan 17, 2017 at 7:42am PST Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Вака Беквалац се грее во студените денови

Вака Наташа Беквалац се грее во студените зимски денови. Шолја чај е полн погодок.     Good morning ,rebels⛄❄ A video posted by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Jan 12, 2017 at 11:42pm PST Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот […]

Забава

Мора да погледнете – Елена Ристеска во најжешко издание досега (ФОТО)

На овие снежни врнежи и зимски температури барем за момент ќе подзаборавите. Елена Ристеска на Инстаграм објави фотографија во бикини и напиша: „Во Италија, пред 9 години.. Кога бев млада и убава :)“ Во Италија, пред 9 години.. Кога бев млада и убава 🙂 #tbt #throwbacktimes A photo posted by […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Вака Лила Филиповска пие кафе

Вака убавата водителка на Се или Нешто, Лила Филиповска, пие кафе.Таа постојано ги радува фановите со видеа.       Starry, starry night…⭐️⭐️⭐️shadows on the hills…#howyoutriedtosetthemfree #flamingflowers #vangogh @perlidija ❄️❄️❄️ A video posted by Lila Filipovska (@lilafilipovska) on Jan 12, 2017 at 11:54am PST Повеќе на Готви.мк: Диетален појадок што […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Беквалац ги засука ракавите – вака прави колачи со дечињата

Вака барбиката од Нови Сад, Наташа Беквалац, прави колачиња со своите деца. Таа напиша на Инстаграм дека неделното попладне го поминува вака. Nedelja🍭🍪🍩🍰🍬 A video posted by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Jan 8, 2017 at 11:07am PST Повеќе на Готви.мк: Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг […]