Tag: индиски

Препораки

Има повеќе витамин Ц од портокалот – освен што лечи е и моќен афродизијак

Индискиот орев е здрава и исклучително вкусна намирница. Никогаш не се продава со лушпа, бидејќи помеѓу внатрешноста и лушпата има масло, а тоа треба да биде тргнато. Така се уништува и лушпата. Достапен е во текот на целата година, а во Европа главно се јаде сушен или печен. Се чува […]

Десерти

ЌЕ ЗАБОРАВИТЕ НА БОМБИЦИ: Индиски колачиња со кокос

Супер вкусен индиски специјалитет со име Барфи. Пробајте барфи колачиња со кокос и ќе заборавите на се друго.   Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар […]

Деликатеси, Салати

Индиски специјалитет во вашата кујна: Салата со куп зеленчук

Направете вкусна и необична индиска салата со многу зеленчук која изобилува со витамини и здравје. Уживајте! Поврзани рецепти на Готви.мк: Врап со туна кој се прави за 5 минути Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се […]

Повеќе

Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција

Добро измијте 30 грама суво грозје и пригответе го во неоштетен сад со 200 мл млеко. На почетокот пијте ја оваа количина три пати дневно, а подоцна зголемете ја количината суво грозје на 50 грама, се додека проблемот не исчезне. Едно шише од овој пијалак во некои места традиционално им […]