Tag: индиски ореви

Десерти

Топло чоколадо со индиски ореви

Напивка која ќе ве заслади и ќе ве згрее… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска […]

Главни јадења, Предјадења

Крекери со индиски ореви

Брзи и вкусни крекери со индиски ореви! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Главни јадења

И тоа е можно: Јадете леб од кој ќе слабеете

Доколку сакате да ја доведете вашата линија до перфекција, а сакате да јадете леб, овој рецепт е вистинскиот избор за вас. Палео лебот се добива со мешање на состојки во блендер и не содржи пченично брашно. Полн е со протеини и здрави масти, а одличен е да се јаде со […]

Главни јадења

КРЕМАСТИ ТЕСТЕНИНИ од само три состојки!

За да добиете кремасто јадење со тестенини не ви треба сирење или некој друг млечен производ. Истиот ефект можете да го постигнете и со индиски ореви.   Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ НА ДЕНОТ: Торта од индиски ореви

Направете совршен десерт со индиски ореви.Сирова торта со лимон и индиски оревчиња е супер идеја за да ги почастите најсаканите и пријателите. Се е прикажано на видеото на практична жена.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Десерти

Најбрзите енергетски бомбици – се прават за миг!

Ќе уживате во секое колаче од урми и кокос! Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Tips & Tricks

Знаете ли зошто е добро да јадете индиски ореви?

Ако имате потреба  постојано нешто да грицкате, тогаш тоа нека бидат јаткасти плодови. Едни од оние кои се сметаат за најздрави се индиските ореви. Овие здрави грицки се богати со железо, селен, фосфор, магнезиум и цинк. Индиските ореви имаат бројни здравствени предности. Индиските ореви се одлични за здравјето на срцето, […]

Предјадења

Појадок за медал: Омлет со индиски ореви

Омлетот никогаш не бил повкусен. Овој необичен рецепт од сега ќе го правите постојано во домот. Ова се намирниците кои ви се потребни: Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк 240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора Нови правила во Грција: […]

Деликатеси

Вкусно месо во сос: Пилешко со павлака и индиски ореви

На менито денеска ви предлагаме да приготвите одлично пилешко со павлака кое има неверојатен вкус. Еве го рецептот: Повеќе рецепти на Готви.мк Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]