Tag: имунитет

Препораки

За периодот на грип и настинка: Зајакнете го имунитетот со неколку намирници

Ако сакате да го зајакнете имунитетот, особено во зима, се што ви треба е разновидна и балансирана храна, свежо овошје и зеленчук. Потребни ви се витамини А, Ц и Е кои го чистат телото од радикали. Јадете многу зеленчук, особено зелен, како и овошје, особено цитрусно. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата […]

Препораки

Бомба за имунитет: Се пие на празен желудник, помага за крвта и да не се разболите

Направете си сок кој е бомба за имунитет и крвната слика. Се лупат состојките се ставаат во блендер или соковник и се пие на празен стомак. Повеќе рецепти на Gotvi.mk:ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајнатаЦезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]

Повеќе

Смути за имунитет – Чаша полна здравје

Направете супер смути за јакнење имунитет. Се става во блендер и се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок […]

Препораки

Постојано има температурни шокови – Овие намирници помагаат на метеопатите

Овие намирници го јакнат имунитетот и помагаат за да поминете полесно низ промените на времето. Тука се брокулата и спанаќот, цитрусното овошје, кои изобилуваат со витамини А, Ц и Е. Тука се и бадемите како извор на витамин Е. Зелен чај и семки од сончоглед се исто така препорачливи. Прочитај […]

Повеќе

Природен лек кој го зајакнува организмот

Мешавина која ќе ви помогне да го зајакнете организмот и да се одбраните од бактерии и вируси… Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја […]

Препораки

Домашно смути за намалување притисок – дава енергија и имунитет

Направете си домашно смути за намалување на притисокот. Ви требаат 3 портокали (сок), 1 банана и малку цимет. Се цеди сокот, се става со бананата во блендер и се миксира. Се става и цимет и се пие. Ова е количина за две чаши, а помага за здравје и имунитет со […]

Салати

Салата полна со витамини – го отстранува заморот и го зајакнува имунитетот

Еве како да направите салата полна со витамини… Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Препораки

Почнете го денто вака: Напивка за имунитет и исфрлање токсини

Направете домашна напивка која помага за да се ослободите од сите отрови во телото и помага да се зајакне имунитетот. Ви требаат 1,5 литри вода, 3 китки магдонос, 1 килограм лимони и сода бикарбона. Се трие лимонот со сода за да му се извадат нечистотите, се сече на кришки и […]

Препораки

За ладните денови кои дојдоа нагло: Напиток за имунитет и исфрлање отрови

Направете си течност за да ги исфрлите сите отрови од телото и да ви се подобри имунитетот. Истријте еден лимон со сода бикарбона за да се уништат сите бактерии. Сварете вода и л=оладете ја, па додадете ситно сечен лимон и магдонос, па ставете во ладилник преку ноќта. Утредента ставете ја […]

Предјадења

Смути кое расонува подобр од кафе – за ситост, имунитет и енергија

Смутито е секогаш добар начин да се почне утрото. Ви нудиме смути за добро утро и имунитет. Се меша се во блендер и се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка […]