Tag: имунитет

Видео, Повеќе

Природен рецепт за силен имунитет: Помага и при слабеење

Природен рецепт за силен имунитет: Помага и при слабеење. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/3mYvOrG95ZY Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: […]

Повеќе

Домашна мешавина за јакнење на имуниетот: Мед, ѓумбир и лимон во борба против вируси и настинки

Домашна мешавина за јакнење на имуниетот. Мед, ѓумбир и лимон во борба против вируси и настинки. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Tips & Tricks, Видео

Силен природен лек за имунитет за 5 минути – помага и при слабеење

Природен антибиотик за целото семејство, со атрактивен вкус.Потребни состојки за едно лице (за три дена): половина лимон, 3 лажици мед, 1 лажичка куркума, половина лажичка цимет, половина лажичка рендан ѓумбир. Измешајте ги сите состојки и чувајте во фрижидер. Измешајте 1 лажичка од оваа смеса во чаша вода или чај (може […]

Видео, Повеќе

Природен рецепт за зајакнување на имунитетот – Моќна комбинација од 4 состојки

Рецепт за зајакнување на имунитетот од ѓумбир, мед, лимон и лук. Природен лек кој го зајакнува имунолошкиот систем и го штити нашето здравје. Помага при лекување на настинки, инфекции, спречува замор. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече […]

Повеќе

Напивка за зајакнување на имунитетот – едноставна подготовка

Зајакнете го имунитетот со оваа брза и едноставна напивка. ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Повеќе

Рецепт за имунитет: Домашен сируп од вино и лук

Направете домашен сируп за силен имунитет. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Видео, Повеќе

Сок од цвекло за имунитет

Здрав сок без готвење од цвекло, јаболко, морков, лимон, мед и ѓумбир. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за […]

Предјадења

Смути за јакнење на имунитетот – Зелена шолја со витамини

Направете вкусно зелену смути за јакнење имунитет. Се мие убаво блитвата, марулата, се лупи и сече кивито. Се става се заедно во блендер и се пие. Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која […]

Препораки

Домашна смеса за имунитет – Лесно достапна за секого

Направете си домашен сируп за јакнење на имунитет.     Се рендаат излупените рен и ѓумбир, се цеди лимон и се додава, се ставаат и сите други состојки и се меша. Се става во тегла и се користи,земајте лажица на ден,  па се прави пауза еден месец. Повеќе вести на […]

Препораки

Сок кој се бори со настинка, грип и вируси – Помага за анемија и здравје на цело тело

Направете сок полн витамини кој се бори со анемија, помага за подобар имунитет, заштита од болести и здравје на целото тело и во лето и во зима. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек […]