Tag: име

Десерти

Нека не ве лаже името: Торта “Руска салата”

Оваа торта е неверојатно вкусна, а нејзиното име е неверојатно невообичаен. Се вика Руска салата, но е блага и убава и никој не може да и одолее. Повеќе десерти на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

Иако на Џејми Оливер пред цели две недели му се роди петтото дете, до неодамна не беше познато неговото име. Џејми на својот Инстаграм профил пред 2 дена откри дека тој ќе го носи името Ривер Рокет Оливер. Wow what a Hot Day today guys 😎 so the littlest one is […]