Tag: изгорено

Tips & Tricks

Ако ви загори маргарин – Ова е трик со кој ќе го снема мирисот на изгорено

Ако ви загоре маргаринот додека го подгревавте, се што ви треба е мал трик. Се става малку маслиново масло и се убива мирисот на изгорено.Ако ставите веднаш малку маслиново нема шанси да загори.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од […]