Tag: избор

Препораки

Гориво за телото – Најдобриот појадок кој не држи здрави и сити

Појадокот е најважниот оброк и е гориво за целото тело, за правилно да функционира и да биде здраво. Не смее да се сведе на шолја кафе и кекс или нешто мрсно. Треба да биде хранлив и да содржи, овошје, кисело млеко, мед, овесни снегулки. Може да земете и кришка леб […]

Забава, Повеќе

Apple го промовираше новиот iPhone 7 – Сепак, прочитајте го и ова

Американската компанија Apple вчера го лансираше новиот iPhone 7. Веста ја обиколи целата планета, а еве што објавија од Apple на Твитер по тој повод: It’s official: there’s no more 16GB iPhone. Sizes start at 32GB, and go up to 256GB: https://t.co/1txBu7I2r2 #AppleEvent — WIRED (@WIRED) September 7, 2016 Деновиве […]

Tips & Tricks

Најчесто поставуваното прашање периодов: Еве како да изберете лубеница

Сите сакаме да се освежиме со лубеница летниот период, а еве како да одберете сочна и крцкава лубеница за вас и вашите најмили ЖОЛТА ДАМКА Ако лубеницата на врвот има жолт круг или жолта дамка тоа е добар знак. Тоа е местото на кое лежела додека созревала, па најзрелите лубеници […]

Препораки

Анкета: Кој маркет треба да дојде на местото на Carrefour во Сити Мол?

Откако престана со работа маркетот Carrefour се отворија многу дилеми како и зошто дојде до тоа. Но, тоа е друга тема. Gotvi.mk ве прашува: Кој маркет според вас треба да дојде на местотот на Carrefour во Сити Мол? Каде ги купувате состојките за готвење по најповолни цени и каде најмногу […]