Tag: избелувач

Tips & Tricks

Три пати поевтино – Алиштата ќе блескаат и без избелувач

Постои начин белите алишта да сјаат и без да употребите избелувач. Имено, потребно е во машината при перењето да ставите ¼ до ½ шолја свежо исцеден сок од лимон. Ги чисти белите ткаенини и ги прави побели. Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело во кујната: Леб […]