Tag: идеи

Повеќе

Совршени идеи за топло чоколадо – за ноќи за паметење

Топлото чоколадо е најубавиот есенски и зимски напиток, а ние ви нудиме неколку начини да имате совршена напивка. Оригинално топло чоколадо се прави со чоколадо (200 грама), млеко (800 гр) и слатка павлака (200 мл).Искршете го чоколадото на парчиња и растопете го на слаб оган. Загрејте го млекото со ѕвезди анасон. Пред […]

Главни јадења

ВИДЕО: Немате идеја што да каснете? – три брзи оброци во шолја

Сите се соочуваме со рокови пред кои сме ставени, недостаток на време и многу обврски. Постојано трчаме да најдеме простор да ги завршиме обврските, работата, а воедно и да му се посветиме на семејството. Ако немате многу време за готвење, а огладневте, ова се неколку оброци кои се подготвуваат многу […]

Предјадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Најдобрите идеи за појадок – почнете ја неделата здраво

Велат по утрото денот се познава, па затоа секогаш треба да го започнете вашиот ден со вкусен и здрав појадок кој ќе ви даде енергија за сите понатамошни активности во текот на денот.Се што треба да направите е да го погледнете следното видео: Повеќе вести на Готви.мк: Диета со која […]