Tag: зрно

Tips & Tricks

Ќе се двои секое зрно ориз – Има мал трик во кујната

Има мал трик како секое зрно од оризот да се двои. Имено, кога го варите додадете му малку лимонов сок. Вака ќе се двои и ќе биде вкусен. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]