Tag: земјена тава

Видео, Главни јадења

ДЕЛИКАТЕС: Компир во земјена тава – еден додаток го прави посебен

Совршен вкус, лесна арома на пире од компири, сирење и совршен спој за во земјена тава од кој доаѓа до совршенство.Нсвистина прекрасно, еве што е потребно:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги […]

Главни јадења

Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава

Земјените тава им даваат некој специфичен вкус на домашните јадења, вели Биљана чиј рецепт е овој. Тоа е тој вкус, односно специфика како што се јадењата под сач/вршник, пицата испечена во фурна на дрва, скарата направена на жар… 🙂 На здравје! Прочитајте поврзани рецепти: Мусака на коцки Мусака со печурки […]