Tag: зелка

Видео, Салати

Најдобриот рецепт за зелка салата

Најдобриот рецепт за зелка салата. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Главни јадења

Необичен рецепт: Крцкава зелка во млечен сос

Необичен рецепт: Крцкава зелка во млечен сос. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново […]

Видео, Салати

Еве како да подготвите и зачувате зелка во тегли

Едноставен рецепт за подготовка на кисела зелка. А голема помош за оние кои ја обожаваат, а немаат каде да ја сместат. Ова решение ќе ви се допадне. Еве како да ја подготвите… Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид […]

Видео, Главни јадења

Похована зелка во сос – вкусен ручек

Едноставен и вкусен ручек… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца Ги […]

Салати

Најбрзиот рецепт за кисела зелка: Тајната е во една состојка, без претекување и за само 48 часа

Тајната е во една состојка, без претекување и за само 48 часа. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: […]

Видео, Главни јадења

Едноставна пита со млада зелка

Подготовката на оваа пита од млада зелка не бара многу време. Не ви се потребни ниту кори, а не мора ниту да месите. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид […]

Главни јадења

Мусака од кисела зелка, месо и ориз

Пикантно јадење со кисела зелка, ориз и мелено месо. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења

Слатка зелка со свинска коленица

Вкусен зимски ручек… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Видео, Салати

Наместо класична направете поинаква зелка салата: Одлична за славска трпеза

Зелка салата со варени јајца и мајонез, одлична за славска трпеза. Добар апетит! https://youtu.be/HTTX2O9nUS8 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Крцкава зелка во сос од млеко: Брз и лесен оброк

Одличен рецепт. Подгответе крцкава зелка во сос од млеко. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]