Tag: зелен

Повеќе

Не ви требаат скапи креми – Маска за лице со чај

Ако сакате здрава, негувана и блескава кожа без многу пари за скапи креми и препарати, ви треба домашен пилинг. Измешајте малку зелен чај со шеќер и вода и измасирајте ја нежно кожата, па измијте се. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце […]

Препораки

Зелениот чај е лек – Колку чаши смееме да пиеме на ден

Зелениот чај е познат ширум светот како одличен напиток за слабеење, а безбедно е да се пијат до 4 шолји на ден. Супер е за топење сало, концентрација како и за метаболизмот. Пијте го често. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото […]

Препораки

Шолја чај се бори со никотинот – Исчистете го телото

Зелениот чај е многу здрав и корисен, помага за чистење на телото, за нервите, за смирување, а има и една друга важна намена. Помага за чистење на телото од никотин. Телото брзо дехидрира при никотин, па чајот помага да не дојде до тоа, и помага за телото да се прочисти. […]

Препораки

Се бори со срцеви заболувања и спречува удар – Пијте го овој чај

Зелениот чај е многу здрав и корисен и се препорачува често да се пие. Има висок процент антиоксиданси и помага да се согоруваат масти брзо и лесно. Оние луѓе кои користат зелен чај, според истражувањата, ако го користат 12 недели по ред, кубат 3,5 килограми повеќе од останатите кои не […]

Tips & Tricks

Природно решение против целулит – Не давајте пари за скапи креми

Ниедна жена не сака целулит на телото, иако треба да се сака со сите маани и несовршености. Има природен начин да се решите од целулитот. Зелениот чај го забрзува метаболизмот и помага да се топат масни наслаги. Се намалуваат со него ензимите кои произведуваат масни ќелии. Се бори со салото, […]

Препораки

За слабеење, реума, болки и намалување холестерол – една шолја кафе заменете со ова

Зелениот чај е вкусен и здрав, претставува цела ризница здравје и помага и за слабеење. Го намалува ризикот од тумор, со тоа што само две шолји на ден помагаат за да се намали ризикот за 18 отсто според истражувањата. Ги намалува и болките од реума и артритис, а го регулира […]

Tips & Tricks

Направете домашен регенератор за коса: За сјај, волумен и здравје од коренот

Направете си домашен моќен регенератор за коса, со само неколку состојки. Ви треба зелен чај кој е богат антиоксиданс и помага да се обноват фоликулите на вашата глава. Има витамин Е кој го поттикнува растот на косата и го успорува лачењето на жлездите одговорни за масната коса. Ви треба во […]

Видео, Повеќе

Зелен домат за највкусна зимница

Направете зимница од зелени домати, вкусно за вкусна зима.Ова е рецептот: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Препораки

Слабејте без диета и спортување: Една шолја на ден и нема да видите сало на себе

Ако сакате да го тргнете салото од критичните зони на телото, стомакот, задникот и бутовите, се што ви треба не се напорни вежби, туку само една напивка. Зелениот чај може да доведе до значителни позитивни ефекти за неколку месеци, секако со правилна исхрана. Со редовно консумирање може да изгубите до […]

Tips & Tricks

Мајка ослабела 50 кила со еден напиток – го има секаде, многу е евтин а топи сало

Самохрана мајка била во депресија поради својата тежина, а потоа решила да ги земе нештата во свои раце и да си го промени животот.23-годишната Сиобан Торнтон која е мајка на тригодишно детенце, со помош на една напивка ослабела дури 50 килограми или буквално се преполовила. Таа достигнала 111 килограми и […]