Tag: зеленчук

Предјадења

Вкусно предјадење: Солена торта со зеленчук, шунка и кашкавал

Вкусен рецепт за солена торта со зеленчук, кашкавал и салама. Добар апетит! Повеќе рецепти со производите на Пекабеско погледнете ТУКА Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана

Главни јадења

Ручек за 15 минути: Кус кус со зеленчук

Кус кус со зеленчук – брз рецепт за вкусен ручек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Запечен зеленчук со сирење – брзо и вкусно јадење

Сирење и зеленчук – вкусна комбинација. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Совршен ручек без месо – лесен оброк

Летото бара лесни оброци полни со зеленчук. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Салати

Одлична салата од микс од зеленчук

Освежете се со вкусна салата… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Препораки

Зеленчукот нема да се распадне и ќе се свари побрзо – Има мал трик

Кога вариме зеленчук може да употребиме трик за да ја задржи бојата и да не се распадне при варењето, а воедно и побрзо да се свари. Имено, ни треба само сода бикарбона. Содата помага за зеленчукот при варењето да ја задржи бојата, а исто така и да ги елиминира силните […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Чорба со варени јајца и зеленчук

Фантастична чорба која ќе ја правите постојано. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Салати

Намаз од зеленчук идеален за секакви прилики

Вкусен намаз од зеленчук… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Препораки

Вака заштитете се додека има Корона – Како правилно се чисти зеленчукот

Неколку совети за правилно миење и чистење на зеленчукот додека трае Коронапандемијата. Измијте ги рацете 20 секунди со топла вода и сапун. Проверете дали има оштетувања на зеленчукот, ако има тргнете ги со нож кој треба да е измиен. Измијте ги убаво со сигурност дека немало оѓтетен дел за да […]