Tag: зеленчукова

Повеќе, Посно и веге, Предјадења

Посна чорба која е неодоливо вкусна

Овој одличен рецепт ни го испрати Матеа. Оригиналниот рецепт се прави со мелено месо, но доколку постите или се храните вегетаријански згответе ја на следниов начин: Повеќе посни рецепти прочитајте тука Повеќе чорби прочитајте тука На здравје!

Предјадења

Вкусна зеленчукова ужинка

Салатата од зеленчук е одлична ужинка помеѓу ручек и вечера, вели Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club. Еве го нејзиниот предлог за вкусна зеленчукова ужинка. Едноставно, а многу вкусно зарем не? 🙂 *За подетални информации, совети или консултации со Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 […]

Предјадења

Зеленчукова супа

Бистрата супа е одлично предјадење и особено важна за внесување на потребните хранливи состојки, како и за детоксикација на човековиот организам   Супата ја сервираме топла со парчиња интегрален леб и лимон. На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Супа од зеленчук за намалување на килограми Крем супа од брокула Крем супа […]