Tag: зелено

Предјадења

Смути за јакнење на имунитетот – Зелена шолја со витамини

Направете вкусно зелену смути за јакнење имунитет. Се мие убаво блитвата, марулата, се лупи и сече кивито. Се става се заедно во блендер и се пие. Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која […]

Препораки

Чај од рузмарин – Зелено злато

Рузмаринот е здрава билка која треба често да се користи. Тој е извор на калциум, витамин Б6, има и антиоксиданси во себе. Штити од многу видови рак, подобрува помнење и Алцхајмерова болест. Користи и за подобар имунитет, против настинки и грип, а помага и за тешка состојба како депресијата. Помага […]

Повеќе

Појадок од блендер – Зелено смути

Направете вкусно смути за појадок. За здрав старт на денот.    Се става се во блендер и се пие. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Повеќе

Зелено освежување – Смути за старт на денот

Направете супер вкусно зелено смути.     Се сечат и лупат јаболката и бананата, се ставаат во блендер со вода и магдонос и се пие. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Еве како да направите декоративна […]

Препораки

Витамини во чаша – смути со зелено јаболко

Направете вкусно смути со зелени јаболка. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Топли пирошки со сирење Мини […]

Предјадења

Смути за здрава кожа, имунитет и слабеење – Супер старт на денот

Направете смути кое ќе ја чува вашата кожа сјајна и здрава.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен […]

Посно и веге, Предјадења

ВИКЕНД РЕЦЕПТ: Зелено „Добро утро“

Викендот е дел од неделата наменет да се опуштиме и рехабилитираме од напорната недела. Особено од оваа претходната кога голем дел од граѓаните на Скопје и речиси цела Македонија ги обзема страв од земјотреси поради тогашните случувања. Gotvi.mk Ви нуди рецепт за опуштање – Зелено смути кое ни го испраќа нашиот […]

Посно и веге, Предјадења, Ресторани

Освежително смути со спанаќ, јаболка и банана

Одлична идеја за разладување во летниот период. Направете зелено смути 🙂 Ставете ги систе состојки во блендер и уживајте 🙂 Или едноставно отидете во ресторан Матка во Скопје и тие ќе го направат за вас 🙂 Фотографијата ни ја праќа наш читател, Илија, кој во моментов ужива во ова смути […]

Посно и веге, Предјадења

Едно поинакво освежување: Смути од зеленчук

Направете смути од зеленчук кое заменува цел оброк, а ви помага да останете здрави и во форма: Сè ставете во блендер и уживајте во вкусната чаша со здрав вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти за смути: Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: Рецепт […]