Tag: здравј

Препораки

Сварете млеко со жалфија – лек за големиот проблем периодов

Се што ви треба за зимата е жалфија со млеко. Земете шолја млеко и сварете го со лажиче жалфија. Со својата фосфорна киселина, витамини Ц, Б1, П и танин помагаат за борба со болестите и вирусите.Точни мерки се 250 милилитри млеко и 1 лажица жалфија, а откако ќе зовријат се […]

Препораки

Еликсир во чаша: Денот нека ви започне со ѓумбир и јаболков оцет

Замена за нездравите, засладени и газирани пијалоци, здраво и вкусно. Се става се во блендер и се пие. Помага за здравје на цело тело. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]