Tag: здрава салата

Салати

Лесна и вкусна салата: Краставици со јогурт

Салата која совршено се вклопува во секој ручек… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Најдобар совет да не се исуши сирењето Топено сирење Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Салати

НЕОБИЧНА САЛАТА: Печено цвекло со сусам

Рецепт за највкусната, најсочната и најздрава салата од цвекло. Досега сте слушнале за салата од свежо или варено цвекло, но дали сте пробале салата од печено цвекло? Еве рецепт: Послужете и уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло Освежително и здраво: Смути од шумски плодови […]

Tips & Tricks, Салати

ТЕГЛА ПОЛНА СО ВИТАМИНИ: Салата од цвекло, морков и јаболко – го отстранува заморот и го зајакнува имунитетот!

Еве како да направите салата полна со витамини… Земајте секој ден три пати дневно, половина час пред јадење, по една голема лажица од оваа мешавина. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе […]