Tag: здарвје

Препораки

Изобилство на здравје – Причини да јадете малини

Малините се корисна намирница и за здравје и за убавина. Имаат многу влакна, имаат витамини А и Ц, фосфор и калциум, магнезиум и цинк, како и фолна киселина. Корисни се и за трудници. Супер се при проблем со опстипација, за гастроинтестиналниот тракт. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен […]

Препораки

Кокосовото масло е здравје во тегличка – Помага за цело тело

Кокосовото масло е многу здраво, се препорачува за исхраната, како и за кожата и сите проблеми со неа. Имено, може да се става на лице, коса и тело, помага со своето антибактериско дејство, помага за зараснување рани и инфекции, како и против сува кожа.Најважно за него е дека не дебелее, […]

Tips & Tricks

Измешајте сода и вода и измијте ги овошјето и зеленчукот – Вака се три пати поздрави

Постои трик со содата кој го чува вашето здравје. Се што треба е овошјето и зеленчукот од пазарите и маркетите да го миете со вода и сода. Вака ќе видите и самите како шкрипи во рацете, ќе ги отстраните сите нечистотии, бактерии и пестициди. Секогаш правете вака. Повеќе на Готви.мк:БРЗО […]